Oficiálne OTVORENIE centra Europe direct Žilinský kraj

Počas 12. mája sme oficiálne otvorili naše Europe direct centrum pre Žilinský kraj. Otvorenie sa konalo v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne, čím sme oficiálne odštartovali užšiu spoluprácu s knižnicou pri aktivitách, ktoré nás čakajú a budú zamerané na región Orava.

Počas bohatého programu sme venovali ráno najmladšej cieľovej skupine podujatia. Škôlkarom bola prečítaná rozprávka Malý princ s hereckou vložkou pána riaditeľa Oravskej knižnice, pána Večereka. Následne detičky skladali vlajku Európskej únie z roztratených hviezdičiek. Po tom, čo deti hru úspešne zvládli, získali odrazky v tvare medvedíka, aby boli všade na ceste dobre viditeľné.

Ďalšia časť nášho veľkého dňa v Oravskej knižnici patrila mladým. Stredoškoláci sa mali možnosť dozvedieť viac informácií o mládežníckej výmene z úst Ondreja Mäsiara z Mladiinfo Dolný Kubín. Tri študentky, ktoré už výmenu absolvovali, pripravili zaujímavú prezentáciu a porozprávali o svojich zážitkoch a pocitoch.

V ďalšom bloku viedla pani moderátorka Mariana Kovačechová rozhovor s mládežníckou delegátkou SR pri OSN Nikolou Sekerešovou, ktorá študentov oboznámila, čo pre ňu znamená tak významná úloha v mladom veku. V závere poludnia sme si vypočuli Ódu na radosť, ktorá je hymnou Európskej únie.

Na našom oficiálnom otvorení centra sme hostili aj vzácnych hostí zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a kolegov z Európskeho parlamentu – kancelárie na Slovensku, ktorí priblížili aktivity a význam Europe direct centier v celej Európskej únii. Svojou účasťou na podujatí nás poctila i pani predsedníčka ŽSK Erika Jurinová s Milanom Laurenčíkom. V závere podujatia ešte povedal pár slov pán Miroslav Mikolášik, ktorý rozprával o svojom niekdajšom pôsobení v Európskom parlamente. Veríme, že prednesom namotivoval aspoň pár študentov, aby na sebe ešte väčšmi pracovali.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity, ktoré nás v budúcnosti v knižnici čakajú.


Podobné aktuality

Môj hlas pre Európu! Vytvor video a vyhraj.

Na tvojom hlase záleží! A chceme ťa vidieť a počuť v Európe. Tak...

Jarná hospodárska prognóza 2021 – vyhrňme si rukávy

Podľa tejto prognózy hospodárstvo EÚ narastie v roku 2021 o 4,2 % a...

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov.