Mladý Európan 2022

Zastúpenie Európskej Komisie na Slovensku v spolupráci s informačnými centrami EUROPE DIRECT na Slovensku vyhlasuje 17. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže s názvom „Mladý Európan“, ktorá je určená pre študentov 2. a/alebo 3. a/alebo 4. ročníkov stredných odborných škôl a gymnázií z celého Slovenska.

Uzávierka prijímania prihlášok je 08. apríla 2022.

Regionálne kolo súťaže sa uskutoční 26. apríla 2022 v priestoroch Oravskej knižnice Antona Habovštiaka, Dolný Kubín.

Hlavnými oblasťami pre tento rok sú: Európsky rok mládeže 2022 a programy EÚ pre mladých ľudí, priority Európskej komisie pod vedením Ursuly von der Leyen, najmä Európska zelená dohoda, Mechanizmus na podporu obnovy a odolnosti, Spoločná poľnohospodárska politika, stratégia Z farmy na stôl, Stratégia v oblasti biodiverzity a opatrenia EÚ v reakcii na koronavírus. Taktiež Európsky parlament, Rada Európskej únie a krajiny predsedajúce Rade Európskej únie v roku 2022, konkrétne Francúzsko a Česká republika. V neposlednom rade tiež zahraničné vzťahy a pôsobenie Európskej únie navonok, i vzhľadom na aktuálnu situáciu na Ukrajine.

Štatút a súťažný poriadok pre účasť na regionálnom kole súťaže Mladý Európan nájdete na linku. Ak by to epidemiologická situácia nedovolila, podujatie sa uskutoční v online priestore.

Prihlasovanie prebieha pomocou dotazníka: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/MEzilinskykraj

Podmienkou účasti tímu na regionálnom kole súťaže je odovzdanie stručného projektu o krajine aktuálne predsedajúcej Rade Európskej únie, teda o Francúzsku, alebo o Česku, krajine ktorá bude predsedníckou krajinou v druhej polovici roka 2022.

Projekt je potrebné poslať na mail europedirect.zilinskykraj@razsk.sk do 14. apríla 2022.

Tešíme sa na Vašu účasť!


Podobné aktuality

Slovensko oslavuje Európsky týždeň mládeže!

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a informačná sieť EURODESK Slovensko vás pozývajú osláviť Európsky...

Oficiálne OTVORENIE centra Europe direct Žilinský kraj

Počas 12. mája sme oficiálne otvorili naše Europe direct centrum pre Žilinský kraj....

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov.